Леонід Макарович Кравчук (нар. 1934 р.)

Леонід Макарович Кравчук – державний і партійний діяч УРСР, перший Президент незалежної України (1991–1994), народний депутат низки скликань.

Народився в сучасній Рівненській області, територія якої в той час входила до Польщі. Отримав економічну та суспільствознавчу освіту. Захистив кандидатську з економіки та викладав суспільні науки.

З 1960 року Леонід Кравчук перебуває на партійній роботі. До 1967 р. керує сектором пропаганди та агітації при Чернівецькому обкомі партії.

У 1970–1980 роках після закінчення аспіранти зайнятий партійно-організаційною роботою при ЦК КПУ, займає інші посади. З 1980 року завідує агітаційно-пропагандистським відділом Центрального комітету компартії України. У 1981–1991 роках входить до складу цього ЦК.

Вершиною партійної кар’єри Кравчука Леоніда Макаровича стали посада 2-го секретаря Центрального комітету КПУ (1990) та членство в її Політбюро (1990–1990).

1990 року стає депутатом ВР, яку невдовзі очолює. До цього часу, коли стала явною загроза розпаду СРСР, Кравчук вів себе як щирий партійний функціонер.

Так, 1982 року, керуючи відділом пропаганди та агітації, він підготував доповідну, де закликав протидіяти ватиканській політиці в західноукраїнських областях. Рекомендував аналізувати діяльність священників, провести низку інших заходів, направлених на боротьбу з греко-католицизмом. 1989 року виступив проти реєстрації Народного руху України.

По суті майбутній український президент Леонід Кравчук, не підтримував підйом суспільно-політичного життя в УРСР. Проте таку поведінку не можна трактувати як спротив національному чи релігійному відродженню, радше це була захисна реакція, направлена на збереження радянської політичної системи в республіці.

Л. Кравчук відмінно відчув ситуацію, тому швидко перейшов на позиції самостійного розвитку УРСР, а згодом (грудень 1991 р.) очолив незалежну Україну, ставши її першим президентом.

1994 року відбулися позачергові президентські вибори. У другому турі переміг Леонід Кучма. До 2006 року обирався народним депутатом. Спочатку мажоритарником, а з 1998 року – за списком Соціал-демократичної партії України (об’єднаної), очолюючи її фракцію в парламенті.

Приймає активну участь як громадсько-політичний діяч, бере участь у політичних перемовинах як посередник тощо.

Леонід Кравчук досі впливає на політичні процеси. Остаточна оцінка його діяльності станеться в майбутньому. Проте вже можна констатувати, що незважаючи на певні неприглядні факти, ця особистість зіграла позитивну роль в становленні незалежної України.

ПоганоМожна кращеПочитати на разДобреЧудово (Станьте першим, хто оцінить статтю!)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *