Купон відрізний

Відрізні купони на 50 карбованців

Купони відрізні — купони разового використання, які запровадив уряд УРСР з метою перешкодити вивезення товарів за межі республіки. Випускалися протягом жовтня 1990 – грудня 1991 років. Це своєрідні картки споживача на предмети першої необхідності.

За номіналом існували купони 20, 40, 50, 75, 100, 150 і 200 карбованців. За формою це різнокольорові однобічні листи (колір залежав від номіналу). Ознакою захисту слугували водяні знаки та печатка працедавця або пошти села. Протягом січня – вересня 1991 року купони друкувалися з шифром області (КДА, ХАР, ЧРК тощо).

Відрізні купони видавалися за місцем роботи. Покупець оплачував продукти та товари радянськими карбованцями й віддавав продавцеві купони на ту суму (потрібна кількість відрізалася).

У кінці 1980-х років Україна серед союзних республік поступалася за рівнем заробітної плати. Натомість ціни по всьому Союзу традиційно вирівнювалися. Тому мешканці інших республіки (зокрема підприємці часів Перебудови) вивозили товари широкого вжитку за межі УРСР, створюючи їх дефіцит на українському ринку. Запровадження відрізних купонів мало побороти таке явище.

ПоганоМожна кращеПочитати на разДобреЧудово (оцінок: 1, у середньому: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *